Newlyweds

newlyweds_julitawozny.com_4.08.2014

Before I share with you my experience with London, I’d like to mention the latest news. As you know, I’ve been posting wedding inspirations, awaiting my best friends big day. That day had arrived on the 2nd of August and was truly lovely! I feel blessed to have had the opportunity to celebrate this special event with people I love, and to play such important role, being the maid of honor. I send them many thanks and wishes of never-ending love! Relationships aren’t easy, but you can go through anything if you use your strength and never give up on one another.

Zanim podzielę się z Wami londyńskimi doświadczeniami, chciałabym przekazać Wam najświeższe wieści. Jak wiecie, wiele z ostatnich wpisów poświęcałam inspiracją ślubnym, wyczekując wielkiego dnia zaślubin mojej przyjaciółki. Dzień ten nadszedł 2-ego sierpnia i był wyjątkowo szczery i piękny. Czuję się zaszczycona, że mogłam przeżywać tak ważną ceremonie z drogimi mi ludźmi i pełnić w tym dniu honorową rolę, świadka. Przesyłam Młodej Parze podziękowania i życzenia niekończącej się miłości! Utrzymanie związku jest wyzwaniem, ale można razem przetrwać wszystko, jeśli się nigdy nie podda i będzie co dzień pielęgnować miłość, która doprowadziła do decyzji o byciu ze sobą po kres swych dni.

newlyweds_julitawozny.com_4.08.2014_2

With love,

 

Advertisements

5 thoughts on “Newlyweds

  1. In Poland there’s a tradition to throw money at the married couple so they have a wealthy life. And then they have to collect all those pennies… With the help of their maid/man of honor ;).

Speak your mind.

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s