The Charm of Dresden, Germany

photo 1Next on our traveling stops is Dresden, Germany. This is the last place we visited on our way to Poland (it’s incredible that it took over two months to post all the photos from our trip!). Dresden is simply charming! When we arrived it started downing, so we mostly saw the place in night-time, which I believe had an influence on the huge impression it made on me. And as I believe, not only me, because the city is filled with tourists from all over the world! It’s a place I’d most definitely recommend visiting! As for me, I hope to come back there next summer, but this time in the day so I can enter the Dresden Transport Museum  which looked very interesting.

Następnym, a zarazem ostatnim przystankiem podczas naszej samochodowej podróży przez Europę było Drezno w Niemczech. Nawiasem mówiąc, to niesamowite, że przedstawienie Wam (w skrócie) całej podróży zajęło ponad dwa miesiące… Gdybym miała określić to miasto jednym słowem, wybrałabym “czarujące”. Trudno stwierdzić czy naprawdę ma w sobie niezwykły urok, czy też zaślepia niesamowitą architekturą, ogromem zakochanych w sobie i mieście turystów, romantyczną uliczną muzyką (jestem miłośniczką ulicznych grajków, o ile ich dzieła są dobrej jakości rzecz jasna) i idealnie rozplanowanym oświetleniem, które eksponuje to, co najpiękniejsze, a ukrywa to, czego przeciętny przechodzień widzieć nie musi. I tu pora napomnieć, że Drezno zwiedzaliśmy w porze wieczorno-nocnej, co niewątpliwie wpłynęło na jakość zdjęć oraz na moje zauroczenie tym miejscem. Cokolwiek nie byłoby powodem mojej fascynacji (w tym Apple Store), z czystym sumieniem polecam Wam odwiedziny, zaś ja sama już planuję kolejną wycieczkę na lato tego roku. Tym razem w porze światła dziennego, by móc zwiedzić intrygujące Muzeum Transportu. 

Nim Was opuszczę na dziś, wspomnę jeszcze, gdzie jedliśmy i czy warto się tam wybrać. 

photo 3photo 3photo 5photo 2

We ate at a restaurant called Kutscherschänke. We choose a pumpkin soup & their speciality which is a combination of sausages, meat, beans and a fried egg (a kind of English breakfast). The main dish wasn’t too impressive, however the soup was good. It’s worth trying, but I wouldn’t go back there since I had to wait a very long time to be served my meal.

Kutscherschänke, bo tak nazywała się restauracja, w której mieliśmy okazję zaspokoić apetyt, znajduję się w samym centrum starego miasta i jest oblegana przez ludzi. Nie sposób ocenić, czy są to lokalni, czy turyści, bo większość, choć mówiła lekko po niemiecku, nie musi wcale pochodzić z Drezna. A jest to ważne, bo najlepiej jeść tam, gdzie jadają lokalni. Zawsze! Ale do rzeczy, wybraliśmy zupę dnia: dyniową oraz specjalność lokalu, która w rzeczywistości przypomina angielskie śniadanie: wiele rodzajów kiełbas, mięso, sadzone jajko i fasola. Nie wywarło ono na mnie wielkiego wrażenia, bo było zwyczajnie… zwyczajne. Za to zupa była dobra. Czy wybrałabym się tam ponownie? Nie. Po pierwsze dlatego, że wolałabym poznać ofertę innej restauracji, a po drugie, dlatego, że realizacja zamówienia trwała stanowczo za długo.

photo 1

‘Til next time,

Advertisements

7 thoughts on “The Charm of Dresden, Germany

  1. Pingback: Training Course. Creative Entrepreneurship. Dresden, Germany. | Youth In Advancement 18+

Speak your mind.

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s