Rings & Things

Today I prepared for you a few close-ups of H&M’s latest jewelry collection. The items I present are one of my  personal favorites, and go well with my style.

Na dziś przygotowałam dla Was zbliżenia kilku produktów z H&M z działu akcesoria. Biżuteria, którą wybrałam należy do moich ulubionych sztuk z nowej kolekcji i świetnie współgra z moim stylem.

photo 5

The ear cuff. I wasn’t a fan of them at first, but I’m starting to appreciate more and more how cool they look, and how they can actually make the outfit. When it comes to ear cuffs they really fulfill the roal of proving that it’s all in the details.

Tzn. “ear cuff” to typ kolczyka, który biegnie wzdłuż ucha. Nie od razu byłam ich zwolenniczką, ale z czasem doceniłam je za to jak pięknie pełnią rolę dopieszczania ubioru poprzez detale. Dzięki nim strój staje się ciekawszy i bardziej odważny.

photo 1

photo 2The “army of rings”, as I like to call it, is a set of 6 rings & is perfect for those who are into finger swags. You can wear as many as you like (I usually go with two or three), and combine them with any other ring you already own. It’s really that much versatile! The pack also comes in a gold color.

Armia pierścionków, bo tak lubię nazywać te wielopaki, jest idealna dla tych, którym podoba się moda na noszenie wielu pierścionków na jednej dłoni, a nawet jedym palcu. Można wykorzystać wszystkie 6 sztuk na raz (ja zwykle ograniczam się do dwóch lub trzech) i łączyć je dowolnie z pierścionkami, które już posiadamy, tworząc nieskończenie wiele wariancji. Nie ma kreacji ani stylu, do których te pierścionki by nie pasowały. Za to właśnie je lubię!

photo 2

Everyday earings that match many looks, especially boyish and casual-sexy.
Tip: When it comes to earings, choose colors that complement your eye color and skin tone. You can read a bit more about defining your beauty type in my earlier post, how to match the color of lipstick to your beauty type.

Kolczyki, które pasują do każdego stylu, szczególnie chłopięcego i casual-sexy. Wskazówka: Wybierając kolczyki, skoncentruj uwagę na ich kolorze. Powinny wydobywać kolor twoich oczu i podkreślać odcień skóry. Więcej informacji o tym, jak odnaleźć swój typ urody, znajdziecie we wcześniejszym wpisie, how to match the color of lipstick to your beauty type.

Have a great day & ’til next time!

Advertisements

2 thoughts on “Rings & Things

  1. Pingback: Meat My Boyfriend. Boyfriend Jeans. | Black & White Colors

Speak your mind.

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s